wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak dbać o higienę materaca
Producenci
Kontakt
Systemy płatności
  • PayU
  • Przelewy24
  • PayU Raty
Opinie o produktach
Przesyłane dane zabezpiecza certyfikat homeSSL
Bezpieczeństwo transakcji zapewnia homeSSL
Tu honorujemy kartę Dużej Rodziny
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Jak dbać o higienę materaca

Czy można prać materace?

To zależy oczywiście od typu posiadanego materaca. Tak naprawdę mówimy jednak o praniu pokrowca, a nie całego materaca. Do każdego materaca wszywana jest metka zawierająca wskazówki pielęgnacyjne, łatwo zatem jest sprawdzić czy pokrowiec jest przeznaczony do prania, czy też nie. Warto przestrzegać tych wskazówek aby poprzez niewłaściwą pielęgnację nie zniszczyć materaca

Czym czyścić materac?

Czyszcząc materac najlepiej kierować się wskazówkami pielęgnacyjnymi zamieszczanymi na metce lub etykiecie materaca. W wypadku materacy o pokrowcach nie przeznaczonych do prania, zazwyczaj pozostaje wyłącznie pielęgnacja na „sucho”. Czyszczenie na sucho to wyłącznie lekko wilgotna szmatka lub szczoteczka.

Co zrobić z materacem zalanym wodą?

Mokry materac najlepiej suszyć w pozycji poziomej, nie odwracając go. Woda (wilgoć) powinna odparowywać stale w jednym kierunku. Materac powinien być umieszczony na podstawie gwarantującej dostęp powietrza od spodu. Jeśli pokrowiec materaca jest przeznaczony do zdejmowania, proszę to zrobić i suszyć osobno.
Z pewnością należy go suszyć w innym (suchym) pomieszczeniu niż to zalane, ze względu na wysoką wilgotność. Nie znając skali zniszczeń ani rodzaju materaca, trudno ocenić, czy wysuszenie będzie całkowite i skuteczne. Nie wiadomo też, czy materac będzie nadawał się do dalszego użytku. Duże zamoczenie
materaca z pewnością nie pozostanie bez wpływu na jakość materaca.

Jak często należy wymieniać materac?

Ze względów higienicznych materac należy wymieniać co 7-8 lat. Przez ten czas wchłonie on bowiem 1000 - 1500 litów płynów organicznych i proszę nam wierzyć - nie chcielibyście Państwo zobaczyć, co kryje on w swoim wnętrzu oprócz tego, za co zapłaciliście przy zakupie.

W jakim celu stosuje się nakładki higieniczne?

Nakładki higieniczne mają za zadanie podniesienie komfortu oraz zabezpieczenie materaca przed zniszczeniem/uszkodzeniem/zamoczeniem. Oferowane są głównie dla hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych oraz firm wyposażających hotele. Oczywiście równie dobrze sprawdzają się w warunkach domowych pełniąc tą samą rolę.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl